top of page
Vyhledat

Život je divadlo, ktoré nevymyslíš, jedine že by si si ho tvoril

Aktualizováno: 14. 2.

Kto by sa nechcel stať tvorcom svojho života?

Písať presne taký príbeh, aký chcem, obsadiť takých hercov, ktorí sa mi páčia... Vybrať si scenériu, kulisy, kostými podľa seba.

Je to vôbec možné?

Všimnite si, že v našom živote túto slobodu nemáme.

Väčšinou sa okolnosti dejú a my sa snažíme čo najviac v nich navigovať tak, aby sme boli spokojní a šťastní.


Nad vonkajšími okolnosťami naozaj nemáme moc. Nie je možné si naprogramovať celý scénár svojho života.

Čo ale možné je - pracovať a tvoriť vnútornú scénu našej duše.

Je v nej totiž niekoľko postáv, o ktorých ani nevieme, alebo ak aj vieme, nemáme nad nimi kontrolu. Potom sa v rôznych situáciách prejavujú svojim spôsobom, ale nie vždy je to tak, ako by sme si to priali.Ak niečo v našej duši nepoznáme, ovláda nás to.

Aké by to bolo spoznať sa natoľko, aby ma moje vnútorné postavy neovládali?

Mohla by som si vybrať, ktorou z nich sa stanem v danej chvíli.

Ale to si vyžaduje tréning. Ani herci v divadle neprídu na predstavenie nepripravení. My však každý deň hráme nevedomky predstavenie, ktoré sme si precvičili.

Ak sa chcete spojiť s vašimi vnútornými postavami, načúvajte im.

Čo hovorí vaše vnútorné dieťa? Kedy sa necíti v bezpečí?

A čo vaše budúce Ja? chce vám tiež niečo povedať?

Možno ich počujete, čo hovoria. Ak s nimi nie ste v spojení, je možné, že sú spokojné a nič od vás nepotrebujú- Ale je tu aj možnosť, že ste sa od nich odrezali, a oni môžu s vami komunikovať len tak, že z času na čas preberú kontrolu nad vašim životom.

Že sa vám to nepáči? To by sa nikomu nepáčilo. Ale odporúčam vám sa s nimi spriateliť a zistiť, čo od vás potrebujú-


Vďaka metóde, s ktorou pracujem a ktorú vyučujeme v Škole empatie, Psychofonetike, je možné preskúmať a spoznať svoje vnútorné postavy, a stať sa tak postupne ich režisérom.

V realite to potom vyzerá tak, že nemusím kričať na svoju dcéru alebo partnera, lebo moje výbuchy viem ovládať. Spoznala som totiž tú moju časť, ktorá je frustrovaná ich správaním a viem sa o ňu postarať, a vybrať si správanie, ktoré je nápomocné danej situácii.

Alebo spoznám vnútorný blok, ktorý mi nedovoľuje sa prejaviť tak, ako by som chcela. Je to strach? Či pochybnosť? Čo ma to zastavuje, aby som bola sama sebou?

Ak to zistím, nemusím byť viac zablokovaná, môžem sa pozrieť tvárou v tvár čomukoľvek a oslobodiť sa spod jeho nadvlády.


Držím palce všetkým, ktorí sa vedome rozhodujete prebera zodpovednosť za svoj život do svojich rúk. Jednoduché to nie je, ale je to zaručená cesta k slobode.

A ak sa chcete na tejto ceste posúvať, príďte na sériu online workshopov, ktoré budú zamerané na seba-spoznávanie a vedomé tvorenie si svojho života.

Prihlásenie do 31.8. TU31 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


      Vaše osobné údaje (meno a emailová adresa) budú spracované podľa zásad na ochranu osobných údajov podľa platnej legislatívy SR. Stlačením tlačidla dávate            súhlas s týmto spracovaním pre zaslanie pravidelných emailových noviniek. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť.

bottom of page